Ask. fm Bea Bohďa Instagram Bea Bohďa

9 - Nejpodivnějších fóbii

5. března 2014 v 19:50 | Bohďa |  Články

Top 9 Nejpodivnější fóbie všech dob

Máte arachofobii nebo klaustrofobii? To není nic neobvyklého, tyto fobie má mnoho lidí. Ale znáte snad někoho, kdo se bojí burákového másla? ...

1. Trichophobia

Strach ze ztráty vlasů. Máte hrůzu když uvidíte někde vlas nebo když se češete ? Trichophobia je složenina řeckých slov "thrix" (vlasy) a phobia (strach).

2. Papaphobia

Strach z papeže. Papež - miliony lidí se k němů sklánějí a milují ho kromě těch, kteří trpí "papaphobií". Neobvyklý a trvalý strach z papeže. Projevuje se rychlejším dýcháním v kratších intervalech, nepravidelným srdečním tepem, pocením a pocitem strachu.

3. Arachibutyrophobia

Strach z přilepení burákového másla na horní patro úst. Tak to mě dostává :)

4. Nomophobia

Strach, že nejste dostupný na mobilu. Jak se cítíte, když si zapomenete doma mobil? Většina lidí si přijde nepohodlně, když si ho v kapse nemůže nahmatat. Nomophobia se projevuje také při výpadku signálu, vybití baterie nebo vybití kreditu. Tak to máme asi ,,Nomophobii,, všichni že ? :)

5. Scopophobia

Strach z pozorování.Máte neustále pocit ,že vás někdo sleduje ,když jedete autem,jdete domů ze školy nebo práce.To není zas tak podivná fobie :)

6. Spectrophobia

Strach ze zrcadel. Strach z vlastního obrazu v zrcadle. Psychoanalytik Sandor Ferenczi popsal : strach ze "sebepoznání"

7. Phagophobia

Strach z polykání. V mnoha případech se lidé trpící phagophobií živí pouze tekutou a měkou stravou. Tato nemoc může vést ke strachu z jídla, následné podvýživě a ztrátě váhy.Zvláštní :O

8. Triskaidekaphobia

Strach z čísla 13. Jeden z nejobvyklejších strachů, ale stále nesmyslných. Dokonce Adolf Hitler byl triskaidekaphobik. S číslem 13 se pojí i pátek. Strach z pátku 13tého se nazývá paraskavedekatriaphobia. Tetraphobia je zase strach z čísla 4, nejvíce je populární v Číně, Japonsku a Korei.

9. Homerofobia

Fobie s Homera Simpsona.Kdo může mít strach z takovýho maníka :O :) ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama