Ask. fm Bea Bohďa Instagram Bea Bohďa

Velikonoce

16. dubna 2014 v 20:28 | Bea |  Články
Blíží se Velikonoce - a spoustu kluků se na tento svátek velice těší...Ale co my, holky ?!

Já Velikonoce nemám vůbec v oblibě, někdo přijde a za to že vás "zmlátí" ještě něco má dostat. Nejhorší na tom je že starší kluci v této době chtějí alkohol nebo peníze - kdepak vajíčka a čokoládové zajíce. A to vše také není zadarmo. Vždyky mi je líto, když vidím na cestě rozbitá vajíčka jak se tam jen tak válí. Je pravda, že to může být jen neopatrnost, ale i tak mi to je líto. Člověk se s tím tak patlá a nakonec některá stejně skončí na zemi.

Barvení vajíček u nás doma už neexistuje. Je to moc zdlouhavé, používáme takové ty košilky, které natáhnete na vajíčko a pak ponoříte do vroucí vody - klidně napiště, jak zdobíte vajíčka vy :)

Jedna z mála věcí, které mě přece jen baví je pečení beránka, u toho se vždycky zabavím.
Narušení tradice pečení ? No jo, beránky už vidíme v každém supermarketě. Je škoda že lidé si nenajdou čas si beránka upéct. Přece není nad jídlo udělané s láskou !

Co je podle mě nejhorší ? Rozhodně mrskání ! Přemýšlím jestli nemám na dveře od domu nalepit velkou ceduli "NIKDO NENÍ DOMA". Strašně ráda bych se tomu vyhla. Někteří koledníci chodí už brzo ráno, často mě probudí až zvonek.

A další trapná situace ! Koledníci jsou doma a přichází mrskání. Každá holka určitě zná ten trapný pocit když kluci domrskaj a ten neví co maj dělat (no děkovat rozhodně ne :P).

Ale i tak doufám, že si všichni tyto Velikonoce užijete !Jaký máte na Velikonoce názor vy ? :)
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 20:37 | Reagovat

Taky mlácení pomlázkou nějak nemusím, ale vajíčka nabarvím a letos se pokusím i upéct beránka, tak snad se povede.

2 Hanča Hanča | E-mail | 28. dubna 2014 v 0:33 | Reagovat

No velikonoční svátky souhlas, s tím že je to trapárna. teda myslím tím to pondělí. ale tradice je tradice a měly by se dodržovat. Jen si myslím že je škoda, že se z nich nějak vytrácí kouzlo bezprostřednosti a upřímné radosti.Jinak jako křesťanské svátky, jsou myslím dobou rozjímání přemýšlení
a zázraku.Ale je to můj názor.Tak je li někomu proti mysli, tak omluva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama